Bilgisayardan Instagrama Fotoğraf Yükleme

Bilgisayarınızda bulunan fotoğrafları direkt olarak Instagram‘a aktarmak istiyorsanız bunu Gramblr ile kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Fakat instagram hesabınızı tam anlamıyla, telefondaki gibi yönetmek istiyorsanız eğer burada da imdadımıza Bluestacks programı yetişiyor. Bu yazımda sizlere Gramblr’ı anlatacağım.

Gramblr (indirmek için tıklayınız)

Gramblr sayesinde bilgisayarınızda bulunan bir fotoğrafı hızlı bir şekilde Instagram hesabınızdan paylaşabilirsiniz. Bunu yapmak için öncelikle fotoğrafınızı 650px*650px boyutunda ayarlamanız gerekmektedir. Fakat Gramblr sadece .jpg uzantılı fotoğraflarınızı desteklemektedir. Bunun için de Paint ve Photoshop programlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca bu işlemi online olarak yapmak isterseniz eğer webresizer.com adlı siteyi kullanabilirsiniz.

Gelelim fotoğraf paylaşımına. Programı bilgisayarımıza indirip kuruyoruz. Programı açıyoruz ve ekrana alttaki fotoğrafta bulunan pencere geliyor.

gramblr

Bu pencerede sizden kullanıcı adınızı ve şifrenizi istiyor. Username ve Password bölümünü doldurduktan sonra  Login diyoruz ve karşımıza fotoğrafımızı seçmemiz için bir panel çıkıyor.  O da şu şekilde.

gramblr-share

Choose File deyip yüklemek istediğiniz fotoğrafı seçiyorsunuz. Yazının başında da dediğim gibi 650px*650px ve sadece .jpg uzantılı fotoğraflarınızı desteklemektedir. Fotoğrafınızı seçtikten sonra Upload deyip fotoğrafınıza açıklama ve hashtag ekleme sayfasına yönlendiriliyorsunuz..

gramblr-desc

Dilerseniz Caption bölümüne açıklamanızı ve eklemek istediğiniz hashtag’leri (etiket) girebilirsiniz. Açıklama girdikten sonra Save Caption deyip instagram hesabınıza başarılı bir şekilde fotoğrafınızı gönderebilirsiniz.  Eğer dilerseniz diğer sosyal ağlarda da eklediğiniz fotoğrafı kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

gramblr-social

Bir sonraki yazımda da Bluestacks’i anlatacağım.

Sonraki YazıTwitterda İlk Tweetinizi Bulun