Hakkımda

Herkese Merhaba. Ben İbrahim Erdoğan.

08.10.1991 İzmir doğumluyum. Doğma büyüme İzmirliyim. Aslen Eskişehirliyim. 3 kardeşiz en küçükleri benim ikiz ablalara sahibim.

Sanırım web sitemde doldururken en çok zorlanacağım alan burası olacak. Kendimi anlatmada biraz güçlük çekeceğimi düşünmekteyim. Her neyse;

Süleyman Demirel Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümü okumaktayım. Aynı zamanda Mart 2014’ten beri Teknovol şirketinde “Web Yöneticisi” konumunda çalışmaktayım. Bu benim ilk iş deneyimim olmakla birlikte, okuduğum bölümle de pek alakalı bir iş deneyimi olmadığını belirteyim. Bilgisayar ile ilk tanıştığımdan bu yana oyun oynamaktan ziyade internette gezmeyi ve bir şeyler öğrenmeyi tercih ettim. Çok fazla oyun da oynadım tabii ama arkadaşlarımla ilk internet cafe deneyimlerimizde onlar bilgisayarın başına oturur oturmaz oyuna girerlerken ben birkaç siteye girerdim, bir şeylerle uğraşırdım ardından onlara katılırdım. Dönem dönem bu olay farklılık gösterebiliyordu, sürekli oyun oynadığım zamanlar da oldu, sürekli araştırma yaptığım zamanlar da.

Web Tasarım ile ilk 8. sınıfta tanıştım. O zamanlar yanlış hatırlamıyorsam mynet mysitem vardı onun sayesinde bir şeyler kurcalıyordum. Sonra Html, Css ile sayfalar oluşturup ücretsiz hosting bulup (hiç unutmam funpic.de 2gb alan sağlıyordu) oralara yükleyerek kendimi tatmin ederdim. Html ve Css’ten sonra Asp’ye merak saldım, hazır script sitelerinden Asp Scriptler indirip kuruyordum, onları istediğim gibi düzenliyordum. Sonra Php scriptlere geçiş yaptım o günden bu yana bir daha Asp’nin yüzüne hiç bakmadım. Php CMS’lere (Content Management System) merak saldım. Php Fusion, Joomla, Wordpress şuan adını hatırlamadığım bir çok CMS kullandım. Forum siteleri için vBulletin, SMF, PhpBB gibi scriptlerde kendimi geliştirdim. Photoshop kullanmayı öğrendim. Kısaca başladığım her şeyi kısa sürede öğrenebiliyordum. En azından mantığını kavrıyordum ve bana nasıl yarar sağlayacaksa o şekilde kullanabiliyordum. Bunları yaptığımda henüz Lise 1. sınıftaydım. Bunları yaparken de başarılı bir öğrencilik dönemi geçirdim. Çok Programlı Lise’de okuyordum ve Lise 1’de başarılı olduğum için öğretmenlerim meslek lisesinden ziyade düz liseye devam etmemi istediler. Ben de hem kendi isteğimle hem de öğretmenlerimin yönlendirmesiyle düz liseye devam ettim. Lise 2. sınıfta bir süre daha web ile ilgilenmeye devam ettikten sonra derslerimde yaşadığım düşüş sebebiyle web’i bırakmak zorunda kaldım. Ama bilgisayarı bırakmadım bu sefer oyunlara daldım ve hayatımın en kayıp birkaç yılını yaşadım diyebilirim. Çünkü hem bilgisayardan uzaklaşmadım, hem web’de kendimi geliştirmedim, hem derslerimi iyi derecede düzeltmedim ve oynadığım oyunlardan da elime hiçbir şey geçmedi. Web tasarımla uğraşmayı bırakmakla en büyük hatayı yaptığımı düşünüyorum. Her insanın hayatında dönüm noktası vardır.

Üniversite yıllarında web konusuna tekrar yöneldim fakat kendimi geliştirme kısmında biraz daha yavaşladığımı fark ettim. Yavaş yavaş eksik olduğum noktalarda bir şeyler öğrenmeye devam ettim hala da ediyorum.

Şu an Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) üzerine kendimi geliştiriyorum.

Ekleyecek çok şey var fakat şimdilik bu kadar yeter.