WordPress’te Youtube’a Yönlenme Sorunu ve Çözümü

Merhaba arkadaşlar, geçen gün ilginç bir olayla karşılaştım. Girdiğim bir wordpress sitesi beni şöyle bir youtube videosuna yönlendirdi.

İlk önce pek takmadım, siteye geri döndüm fakat tekrar yönlendirildiğinde linki google amca’ya sordum ve birçok kişinin bu problemle karşılaştığını gördüm.

Olay muhtemelen şu: İndirdiğiniz warez bir eklenti, tema gibi herhangi içerikte

Şöyle bir kod gömülmüş ve siteyi direk spamcheckr.com/l.php adresine yönlendiriyor. O da bizi bahsedilen video’ya gönderiyor.

Gelelim bu problemi nasıl çözeceğimize…

Peki bu kod nerede? Hangi dosyanın içerisinde onu bulalım. Tabii ki bunun için sitedeki tüm kodları tek tek gece gündüz kontrol etmeyeceğiz. Onu bulmak için de öncelikle ftp’de bulunan bütün dosyaları bilgisayarımıza indiriyoruz. Ve bu dosyaların içinde kodu bulmak için FileSeek adlı program kullanıyoruz. Programı indirip bilgisayarımıza kuruyoruz. Programın kullanımından kısaca bahsedeyim.

Path(s) adlı alana dosyalarımızın bulunduğu klasörü tanımlıyoruz. Ardından Query adlı alana ise http://spamcheckr.com/l.php adresini giriyoruz ve search butonuna basıyoruz. Program tüm kodları tarıyor ve http://spamcheckr.com/l.php bu siteye rastlarsa alt tarafta hangi dosyaların içinde olduğunu listeliyor. O dosyanın içinden de; fileseek

bu kodu kaldırıyoruz. Artık yönlendirme yapmayacaktır. Ama size tavsiyem warez eklentiler kullanmamanız yönünde olacak. Eğer hala yönlendirme varsa kodun bulunduğu eklentiyi ftp adresinizden komple silin en güzel yöntem bu.  Ya da eklentinin orjinalini satın alın, eğer para vermek istemiyorsanız; alternatif ücretsiz eklentiler kullanın.

Yazıyı yayınlamadan edit: 

We offer and support a spam checking plugin for wordpress. In return for using our plugin for free we place ads on your website. If you are not happy with using our plugin with ads then please delete our plugin and stop using it. We do not respond to complaints. We are doing this for free and make not much money. I will say again: If you are not happy with using our plugin with ads then please delete our plugin and stop using it. If you would like to see other options with our plugin you are more then welcome to contact us. thank you.

Bu eklentinin warez kullanılmaması için, eklenti yapımcıları tarafından eklenmiş bir kodmuş. Diyorlar ki eğer ücretsiz kullanacaksanız arada yaptığımız  reklam yönlendirmelerine katlanacaksınız. Açık açık rahatsız oluyorsanız da lütfen ekletiyi kaldırın diyorlar. Çok iyi yapıyolar : )

Cevapla

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

3 yorum

  1. Muhammet Taşdemir

    Ya kardeş. Aynı olay benim başımada geldi. Tüm eklentileri tüm temaları taradım. Temizledim ne varsa ama yine aynı sorun var. Farklı bir yönlendirme kodu mu var acaba? Bi bilgin var mı?

Sonraki YazıYazmayı Sevin, Yazmaya Başlayın!