2014 Biterken

Merhaba arkadaşlar,

Bu yazı ilk yıl sonu değerlendirme yazım oluyor. 2014 yılında neler yaşadım, nelere gülüp, nelere üzüldüm dilim döndüğünce, kalemim izin verdiğince yazmaya çalışacağım.

2014 yılına girerken 4 yıl ardından sonra ilk defa yılbaşında İzmir’deydim. Yeni yıla ailemle beraber girme heyecanı yaşarken arkadaşlarımın beni evden zorla alıp götürmesiyle o heyecanım farklı bir heyecana dönüştü ve en sevdiğim diyebileceğim arkadaşlarımla yeni yıla giriş yaptık. O gece çok güldük, çok eğlendik. Kimsenin içinde bir karamsarlık, tutukluk, kötü düşünce yoktu. 3-5 saat içinde kötü sayılabilecek hiçbir şey yaşamadık.

2014 yılında neler yaşadığımı kısaca sıralayıp sonrasında önemli anları uzunca açıklayayım. Benim için en önemli olanlardan başlayayım. Bir ablam evlendi, Diğeri nişanlandı.

carewİzmir’de olduğum süreçte hemen hemen her gün birlikte vakit geçirdiğimiz en yakın arkadaşım evlendi ve nikah şahidi oldum. Hayatımın en heyecanlı anlarından birisiydi. Zevk alarak yaptığım şeyleri artık iş olarak yapmaya başladım. Çalışmaya başladım. Birçok insanla tanıştım. Birçok etkinliğe katıldım. Birçok konuda kendimi geliştirme fırsatım oldu. Üniversite hayatımın en sosyal yılını yaşadım. Tenise başladım. Açmış olduğum Şiir Sokakta hesabıyla çok heyecanlı, güzel anlar ve Şiir dolu bir yıl yaşadım.

Yaşadığım semt için güzel bir dergi projemiz vardı birkaç yıldır. uzumkokansemtCem  Abi’nin azmi, hırsı ve uzun çalışması sonucunda Üzüm Kokan Semt  dergisi yayın hayatına girdi. İzmir’den uzak olduğum için fiziksel olarak  pek fazla destek olamasam da uzaktan yapabileceğim her türlü yardımı  yapmaya çalıştım. Yapmaya da devam edeceğim. Çünkü Türkiye’de  güzel işler yapanların arkasında duran çok fazla insan yok, en azından  biz birbirimizin arkasında durmalıyız.

rabia2014 yılında ablamı evlendirmenin heyecanı, stresi ailecek bizi yorsa da çok güzel bir düğünle gelin ettik, diğer ablamı da yine aynı stres ve heyecanla nişanladık. Bunlar benim için gurur ve mutluluk nedenleridir. En yakın arkadaşımın evlenmesi benim için biraz vurgun oldu desem yeridir 🙂 Düşünsenize sürekli bir şeyler yapıyorsunuz her gün geziyor, eğleniyor birlikte vakit geçiriyorsunuz sonra o evlenince siz yalnız kalıyorsunuz. Aslında kalmıyorsunuz ama sonuçta evleniyor her zaman, her şeyi yapamıyorsunuz. Neyse ki onların mutlu olması da yeter.

teknovol - internette görünür olun

2014’ün Şubat ayının sonlarında kuzenimin vesilesi ile Yunus Emre ile tanıştım. Kendisi SDÜ Yazılım Kulübü başkanıydı ben de bir toplantılarına katıldım öylelikle tanıştık. 6 Mart’ta da Süleyman Demirel Üniversitesi Göller Bölgesi Teknokenti’nde 1 Şubat’ta kurdukları Teknovol şirketinde beraber çalışmaya başladık. 10 Aydır da çalışmaya devam ediyoruz. Bu süreçte ciddi anlamda kişisel olarak baya bir gelişme sağladığımı düşünüyorum. Çalışmaya başlamamla birlikte boş vaktimin gırla olduğu zamanlarda yapamadığım şeyleri yapar hale geldim. Tenis kursuna yazıldım. Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri işten sonra Tenis Kursuna gitmeye başladım. Bir süre sonra diğer günler de arkadaşlarla oynamaya gittim. Kursun ardından birçok arkadaşımla vakit geçirdim. Kendimi evden sokağa attığım bir yıl oldu benim için. Erken kalkmanın ne kadar önemli olduğunu anladığım zamanlar geçirdim çoğunlukla. Derslerimde de ciddi yükselmeler oldu veremediğim birçok dersi verebildim. Yaz okuluna kaldım ve aldığım tüm dersleri geçtim. Bunların hepsini düzenli yaşamaya bağlıyorum. Yazılım Kulübü sayesinde birçok etkinliğe katıldım, birçok etkinliğin düzenlenmesinde ekibin içinde yer aldım. Birçok faydalı insanla tanıştım. Yunus Emre ve Gülistan sayesinde Teknovol Şirketi benim ikinci ailem oldu. “Ekip Candır” dedik. Dediğimizi de uyguladık. Emin olun öyle iki çok iyi niyetli insan olmasa ben bu kadar uzun süre çalışamazdım. Her konuda destek oldular ve yaptığım işe her zaman saygı gösterdiler. Yunus Emre ve Gülistan’ın iyi niyetleri, azimleri benim de olan ilgimden dolayı çalışma isteğim cidden bizi yapacağımız işlere daha sıkı sarılmamıza neden oldu. Yavaş yavaş büyüyoruz. 2015’te büyük bir patlama yapacağımıza yürekten inanıyorum. Tekrar: ekip candır, gerisi heyecandır.

Katıldığım etkinlikler arasında beni en çok büyüleyen etkinlik Turkcell Teknoloji Zirvesi oldu. Cidden Turkcell’in kalitesini, farkını ve teknolojiye verdiği önemi çok yakından görmüş oldum. Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv’in kano takımı örneğiyle anlattığı ekip olmanın önemi gerçekten çok başarılı ve ders niteliğindeydi. Selen Kocabaş ise “Yarın için Şimdi”den bahsetti. Yarın’a hazır olmak için şimdiden aksiyon almamız gerekiyor.

2014 yılı benim için genel anlamda güzel bir şekilde geçti diyebilirim. 2014’e girerken önceki yılın değerlendirmesi ve yeni yılın bir programını yapıp, hedeflerimi belirleyip o hedeflerime göre yaşamadım. Ama ciddi anlamda kişisel olarak kendimi çok geliştirdiğim bir yıl oldu. Bu ilk değerlendirme yazım oluyor. Ve yeni yılda, yıl içerisinde daha çok değerlendirme yazısı ve blog yazacağım. İnsanın yazmış olduğu şeyler gelişiminde ne durumda olduğunu görmesini sağlayan en önemli araçlardan birisi, belki de en önemlisi.

Özel hayata bakacak olursak; bu yılı da yalnız geçirdim. Sevgilisiz olma durumunu yalnızlıkla anlatmak çok saçma biliyorum ama öyle alışmışız öyle diyoruz. Bana negatif enerji veren, benim canımı sıkan insanları hayatımdan çıkardım. Beni destekleyen, enerji veren, saygı duyan ve gelişimimde yardımcı olan insanları aldım yanıma, onlarla devam ettim edeceğim.

Gelelim yeni yıldan neler istediğime; 2015 yılından öncelikle sağlıklı bir yaşam bekliyorum. Geçmiş yıla göre daha çok ve daha önemli hedeflerim var ve bu hedeflerime ulaşabilmek için hatta adımlar atabilmek için fazlasıyla bir enerjiye ihtiyacım olacak. Daha çok şehir gezip, daha çok etkinliğe katılıp, daha çok insan tanıyıp, daha çok insana yardımcı olup, daha çok insandan yardım almak istiyorum. Hatta 2015 yılında yurtdışı deneyimi yaşamak istiyorum. En öncelikli hedeflerimden birisi bu benim için. Başka bir ülkenin dilini, kültürünü, nasıl yaşadıklarını, nelere ihtiyaçları olduğunu tamamıyla öğrenmek istiyorum. Bu ülkenin de hangi ülke olduğunu yakın arkadaşlarım çok iyi biliyorlar :”)

Dile getiremediğim birçok şey var aklıma gelmeyenler, aklıma gelipte ifade edemediklerim, önemli bulmadıklarım, önemli olupta bana özel olanlar.

Şimdilik benden bu kadar.

Nice sağlıklı, mutlu senelere. Şimdi daha ileriye…

Güle Güle 2014, Hoşgeldin 2015!

Cevapla

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sonraki YazıBattleme - Hey Hey, My My