Bilgisayardan Instagrama Fotoğraf Yükleme

Bilgisayarınızda bulunan fotoğrafları direkt olarak Instagram‘a aktarmak istiyorsanız bunu Gramblr ile kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Fakat instagram hesabınızı tam anlamıyla, telefondaki gibi yönetmek istiyorsanız eğer burada da imdadımıza Bluestacks programı yetişiyor. Bu yazımda sizlere Gramblr’ı anlatacağım.

Gramblr (indirmek için tıklayınız)

Gramblr sayesinde bilgisayarınızda bulunan bir fotoğrafı hızlı bir şekilde Instagram hesabınızdan paylaşabilirsiniz. Bunu yapmak için öncelikle fotoğrafınızı 650px*650px boyutunda ayarlamanız gerekmektedir. Fakat Gramblr sadece .jpg uzantılı fotoğraflarınızı desteklemektedir. Bunun için de Paint ve Photoshop programlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca bu işlemi online olarak yapmak isterseniz eğer webresizer.com adlı siteyi kullanabilirsiniz.

Gelelim fotoğraf paylaşımına. Programı bilgisayarımıza indirip kuruyoruz. Programı açıyoruz ve ekrana alttaki fotoğrafta bulunan pencere geliyor.

gramblr

Bu pencerede sizden kullanıcı adınızı ve şifrenizi istiyor. Username ve Password bölümünü doldurduktan sonra  Login diyoruz ve karşımıza fotoğrafımızı seçmemiz için bir panel çıkıyor.  O da şu şekilde.

gramblr-share

Choose File deyip yüklemek istediğiniz fotoğrafı seçiyorsunuz. Yazının başında da dediğim gibi 650px*650px ve sadece .jpg uzantılı fotoğraflarınızı desteklemektedir. Fotoğrafınızı seçtikten sonra Upload deyip fotoğrafınıza açıklama ve hashtag ekleme sayfasına yönlendiriliyorsunuz..

gramblr-desc

Dilerseniz Caption bölümüne açıklamanızı ve eklemek istediğiniz hashtag’leri (etiket) girebilirsiniz. Açıklama girdikten sonra Save Caption deyip instagram hesabınıza başarılı bir şekilde fotoğrafınızı gönderebilirsiniz.  Eğer dilerseniz diğer sosyal ağlarda da eklediğiniz fotoğrafı kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

gramblr-social

Bir sonraki yazımda da Bluestacks’i anlatacağım.

Cevapla

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

8 yorum

 1. Gülistan

  Bu faydalı makale için teşekkür ederim. Emeğine sağlık.

  • banu

   ModaSky ile çok kolay artık; sade ve göze hoşgelen tasarımıyla birçok kişi tarafından oldukça sevilen ve çok kolay kullanılan en popüler fotoğraf paylaşım sitelerinden biridir.

 2. KÜRŞAT

  çok sağol abi çok işime yaradı

 3. örsel yükselgil

  Merhaba,
  Ben gramblr indirdim. Fakat username ve şifreyi bilmediğim için kullanamıyorum.
  Ne yapmam lazım. Teşekkürler…

  • Merhaba,
   Username ve şifre sizin Instagram hesabınızın kullanıcı adı ve şifresidir. Instagram hesabınızın bilgilerini girerek fotoğraf paylaşımınızı yapabilirsiniz.

 4. Gramblr yükledim, giriş yaptım, fotoğraflarımın boyutlarını Windows Pictures Manager ‘da (W-8.1) Resize yaptım.Fotolar Jpeg veya JPG formatlı ama yine de sürekli ”Croplayın” uyarısı veriyor.
  webresizer’ dan denedim, sanırım orayı eksik kullanıyor veya yanlış bir şey yapıyorum.

 5. abi login butonuna basıyorum ama etki etmiyor. yani bir sayfa açılmıyor.

Sonraki YazıTwitterda İlk Tweetinizi Bulun