Twitter, Yeni tasarıma geçtiğini duyurdu

Twitter, bugün(08.04.2014) sabah saatlerinde yeni tasarımı uygulamaya koyduğunu, twitter’a yeni üye olanların bu tasarım ile başlayacağını ve 1 hafta içinde de tüm kullanıcılarda aktif olacağını duyurdu. Bakalım yeni tasarımın bizlere sunacağı özellikler ve güzellikler neler olacak. Hep birlikte inceleyip görelim…

Yeni tasarımın tamamen profil ile ilgili olduğu görülüyor. Yeni profil tasarımında facebook havası olduğunu söylemek yanlış olmaz. Yeni tasarımda ne gibi yenilikler var bir bakalım.

Genişliği tamamen kullanan bir kapak fotoğrafı, altına profil fotoğrafı, tweetler, fotoğraflar/videolar, takip ettikleri, takipçileri, favorileri ve takip et butonu yerleştirilmiş.

twitter1

İçeriğe bakacak olursak; Profil fotoğrafının altında kişisel bilgiler ve bu kişisel bilgilerde twitter’a ne zaman kayıt olduğunu da görebilmekteyiz. Onun altında ise kişiye ait fotoğraf galerisi bulunuyor.

Atılan tweetlerin listelendiği bölüm biraz blog vari görünümünde. Normalde sol tarafta bulunan kimi takip etmeli ve gündem bölümü sağ tarafa alınmış. Bu da facebook’un timeline bölümüne oldukça benziyor.

twitter3

Atılan tweetler:

  • En İyi Tweetler: Fazla etkileşim almış tweetlerin, daha büyük boyutta görüneceğini ve böylelikle tweete daha kolay ulaşılabilineceğini görüyoruz.
  • Sabitlenmiş Tweet: Sabitlemiş olduğunuz tweet, en üstte görünecek. Ve takipçilerinize iletmek istediğiniz şeyi daha kolay iletebileceksiniz.
  • Filtrelenmiş Tweetler: Sanıyorum bu kısım profilleri onaylanmış hesaplar için olsa gerek. Bu filtrede Tweetler, Fotoğraf/Video içerikli tweetler ve Tweetler ve Yanıtlar bulunuyor.

şeklinde filtrelenmiş.

Twitter şuan bu tasarımı kullanan profilleri açıklamış, onları da vererek yazıyı noktalamak istiyorum. O profillerden  yeni tasarımı inceleyebilirsiniz.

Kaynak: https://blog.twitter.com/2014/coming-soon-a-whole-new-you-in-your-twitter-profile

Cevapla

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sonraki YazıWordpress Kod Arşivi